Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów   ⋮   Autobus na sprzedaż   ⋮   Bieg Nyski, utrudnienia   ⋮   Praca w MZK
AKTUALNOŚCI
Informacje
Przetargi
Platforma zakupowa
Praca
Strefa Płatnego Parkowania
PASAŻEROWIE
Rozkład jazdy
Cennik
Uprawnienia i ulgi
Regulamin przewozów
Punkt sprzedaży biletów
Bilety w smartfonie
Kontrola biletów
O SPÓŁCE
Kontakt
Władze spółki
Historia komunikacji w Nysie
Tabor autobusowy
Biuletyn Informacji Publicznej
Deklaracja dostępności
Oświadczenia spółki
Polski Fundusz Rozwoju
USŁUGI
Wynajem autobusów
Serwis pojazdów
Serwis ogumienia i klimatyzacji
Reklama
Parking strzeżony
Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów
Myjnia pojazdów

Uwaga pasażerowie - ważny komunikat

Miejski Zakład Komunikacji w Nysie przypomina, że w związku z wytycznymi Generalnego Inspektora Sanitarnego, w autobusach może znajdować się 50% napełnienia. Jeśli autobus ma 100 miejsc to w jego wnętrzu może przebywać jedynie 50 pasażerów w maseczkach. Aby spełnić te wymagania MZK w sposób dynamiczny będzie dodawać dodatkowe autobusy na kursach szkolnych lub, w razie potrzeby, przenosić te kursy na inne linie.

W poniedziałek (7.09) z Domaszkowic i Goświnowic wyjeżdżać będą dodatkowe autobusy po godzinie 7. Z Domaszkowic 5 minut przed kursowym autobusem (7:05) wyjedzie bisowy autobus. Prosimy mieszkańców Domaszkowic i Niwnicy o równomierne wypełnienie obu pojazdów, a nie wchodzenie tylko do jednego autobusu.

Z Goświnowic również wyjedzie dodatkowy autobus na linii nr 7, który będzie jechał 5 minut przed rozkładowym. Prosimy mieszkańców Goświnowic i Jędrzychowa o zajmowanie miejsc w dodatkowym autobusie linii 7 przy jednoczesnym pominięciu autobusu nr 5, który kursuje z Otmuchowa i najczęściej w Goświnowicach jest już zapełniony.

Zwracamy się także z prośbą do mieszkańców Kępnicy i Hajduk Nyskich o wykorzystywanie autobusu linii 4S. Jest to autobus liniowy, z którego można korzystać w ramach alternatywy do linii nr 4. Autobusem linii 4S także można dojechać do centrum Nysy.

Mieszkańcom Białej Nyskiej przypominamy, że po godzinie 7 mają do dyspozycji dwa autobusy: 8 (do Alei Wojska Polskiego) i 8S (do Kolejowej). Z przystanku Biała Nyska Szkoła pierwszy odjeżdża o godzinie 7:20 (kurs przez Zamłynie), a drugi autobus odjeżdża o godzinie 7:28. Zwłaszcza uczniowie "Rolnika" powinni wsiadać do autobusu o godzinie 7:28, bo czas odjazdu gwarantuje im dotarcie do szkoły bez opóźnień. Do pierwszego autobusu powinni wsiadać uczniowie, którzy uczą się w północnej części Nysy.

Mieszkańcy ul. Słowiańskiej, po godzinie 7 mają do dyspozycji linię 2, 3 oraz 6. W stronę centrum linia 2 i 3 odjeżdża z przystanku, który znajduje się naprzeciwko Urzędu Pracy. Linia 6 jedzie w stronę miasta z przystanku znajdującego się przy sklepie Lewiatan. Prosimy o korzystanie z autobusu, który ma najmniejsze napełnienie.

Przypominamy, że wszyscy pasażerowie muszą przed wejściem do autobusu mieć założoną maseczkę, która zasłania górne drogi oddechowe.

ŁP
2020-09-03 13:10:42
FACEBOOK RODO
Wszelkie prawa zastrzeżone © MZK Nysa 1954-2023