Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów   ⋮   Praca w MZK Nysa
AKTUALNOŚCI
Informacje
Przetargi
Platforma zakupowa
Praca
Strefa Płatnego Parkowania
PASAŻEROWIE
Rozkład jazdy
Cennik
Uprawnienia i ulgi
Regulamin przewozów
Punkt sprzedaży biletów
Bilety w smartfonie
Kontrola biletów
O SPÓŁCE
Kontakt
Władze spółki
Historia komunikacji w Nysie
Tabor autobusowy
Biuletyn Informacji Publicznej
Deklaracja dostępności
Oświadczenia spółki
Polski Fundusz Rozwoju
Pliki do pobrania
USŁUGI
Wynajem autobusów
Serwis pojazdów
Serwis ogumienia i klimatyzacji
Reklama
Parking strzeżony
Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów
Myjnia pojazdów

Dojazd nad jezioro

W tym roku, w czasie wakacji, MZK Nysa skieruje nad jezioro i basen siedem linii autobusowych. Nad samo jezioro dołożone zostaną kursy na linii 3 oraz linii 14.

Jeżeli interesuje nas dojazd na sam basen warto wybrać którąś z linii 3, 5, 6, 7, 13. Te linie nie kursują bowiem dalej nad jezioro. Dzięki takiemu wyborowi unikniemy przepełnionego autobusu. Z kolei nad Jezioro Nyskie kursuje linia 2 (codziennie), 3 (w soboty i niedziele) oraz 14 (od poniedziałku do piątku). Linia nr 14, w czasie wakacji, będzie kursować dłużej. Dołożone zostaną cztery dodatkowe kursy na tej linii właśnie nad Jezioro. Łącznie, nad Jezioro Nyskie, w czasie wakacji zostanie skierowanych aż 1290 kursów co pozwala na przewiezienie ponad 134 tysięcy pasażerów. Do tego będzie dostępnych aż 1984 kursów w stronę basenu co pozwoli na przewiezienie ponad 200 tys. pasażerów. W sumie, w czasie wakacji, nad jezioro i basen MZK jest w stanie przewieźć ponad 330 tysięcy pasażerów. Na basen „Frajda” dojechać będzie można aż siedmioma liniami autobusowymi: 2, 3, 5, 6, 7, 13 oraz 14.

Informacja dla osób przyjeżdżających do Nysy pociągiem:

Z dworca PKP można odjechać autobusem linii E. Kurs jest bezpłatny w stronę centrum miasta. Wysiąść należy na Rynku, następnie przejść ul. Krzywoustego na przystanek Szopena (św. Piotra). Z tego przystanku można się przesiąść na każdą linię autobusową w Nysie. Nad jezioro dojedziemy autobusem 2 (codziennie), 3 (tylko w weekendy) oraz 14 (tylko w dni robocze).
Na basen „Frajda” można dojechać ww. liniami oraz linią 5, 6, 7, 13. Z Szopena najszybciej na basen „Frajda” dojedziemy liniami 5 i 7. Opcjonalnie można z dworca przejść na nogach na ul. Kolejową (około 300 metrów) i z przystanku na ww. ulicy skorzystać z linii 2, 3 lub 14.

Informacja dla mieszkańców Zawodzia, Radoszyna, Śródmieścia, Średniej Wsi:

Nad jezioro należy jechać linią 2, 3 lub 14. Dogodne przystanki: Piłsudskiego Przychodnia, Długosza, Prusa, Mickiewicza Skrzyżowanie, Moniuszki, Szopena, Piastowska, Kolejowa, Bramy Grodkowskiej, Słowiańska, Poniatowskiego, Eichendorffa (BASEN FRAJDA), Saperska, Skorochów (JEZIORO), Skorochów Parking (JEZIORO), Głębinów (JEZIORO).
Na basen „Frajda” warto wybrać alternatywne linie np. 6.

Informacja dla mieszkańców Rodziewiczówny, Sudeckiej, Gałczyńskiego:

Na basen Frajda dojedziemy bezpośrednią linią nr 6 (przystanek Sudecka). Nad jezioro można jechać linią 2 lub 14 z Mickiewicza Skrzyżowanie. W weekendy warto skorzystać z linii 3 z ul. Sudeckiej.

Informacja dla mieszkańców Podzamcza:

Na basen Frajda można dojechać bezpośrednio linią nr 6 z przystanków: Grodkowska Koszary oraz Grodkowska Podzamcze. Nad jezioro należy wybrać linię 2 lub 14 z przystanku Bramy Grodkowskiej. Można też skorzystać z przesiadki na ul. Słowiańskiej. Na Grodkowskiej Podzamcze lub Koszary można wsiąść do autobusu nr 6, wysiąść na Słowiańskiej UP i przesiąść się do autobusu nr 2, który kursuje bezpośrednio nad jezioro. Czas przesiadki nie powinien przekroczyć 10 minut. Warto w takim wariancie skorzystać z biletu czasowego, który kasuje się tylko raz, podczas pierwszego kursu, a później można się przesiadać bez konieczności ponownego kasowania biletu.

Informacja dla mieszkańców Zamłynia, Orzeszkowej:

Na ul. Orzeszkowej lub Zamłyniu należy wsiąść do autobusu 8 lub 12. Np. jadąc nad Jezioro wybieramy linię nr 8 o godzinie 9:05. Z autobusu wysiadamy na ul. Szopena św. Piotra (g. 9:18). Następnie przesiadamy się na linię nr 2 (godz. 9:31). W takim wariancie warto skorzystać z biletu czasowego, który daje nam nieograniczoną liczbę przesiadek. Linią 2 dojedziemy bezpośrednio na basen jak i jezioro.

W cel zaplanowania przejazdu warto skorzystać ze strony mzk.nysa.pl lub nysa.kiedyprzyjedzie.pl. Najlepszym miejscem do przesiadek jest ul. Szopena (przystanki: Poczta i Św. Piotra). To ulica, na której krzyżują się wszystkie linie autobusowe w Nysie.
Bilety można kupić u kierowcy, w punktach sprzedaży (np. Okrąglak, Prudnicka 33) lub skorzystać z aplikacji mobilnej mPAY albo SkyCash. Obie aplikacje dostępne są w sklepach Google i AppStroe.Nad jezioro lub basen warto wybrać się autobusem komunikacji miejskiej. Unikniemy problemów z parkowaniem pojazdów.

ŁP
2021-07-01 07:21:27
FACEBOOK RODO
Wszelkie prawa zastrzeżone © MZK Nysa 1954-2024